Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık zarının ne olduğu, nasıl dikildiği, himenoplasti ameliyatlarının kaç paraya yapıldığı, kalıcı flep yöntemi ile geçici kızlık zarı dikimi arasında ne fark olduğunu, kalıcı kızlık zarı dikiminin ne kadar dayandığını detayları işle ortaya koymak lazım. Kızlık zarı diktirme mevzuunda çok sorunuz var biliyorum, kısa yoldan canlı görüşme ilede bana ulaşabilirsiniz, İstanbul Bakırköy'deki muayenehanemi  dan arayabilir, kızlık zarı dikim hakkında sual yönlendirebilirsiniz ayrıca WhatsApp  dende yazarak güncel zar dikim fiyat listemizi isteyebilirsiniz.

Kızlık zarı nedir ?

Anlamı taa yunan mitolojisine kadar dayanan latinceye ve tüm dünya dillerine intikal etmiş efsanevi ismi ile hymen yada himen olarak bilinen oluşumdur, binlerce yıl önce düğün tanrısı olarak bilinir miş, yani kızlık zarına verilen önem İslam dini ile alakalı değil insanların kültürel yapılaşma tarihi kadar eskidir. Erkekteki karşılığı testisleri birbirinden ayıran zarlardan birine denk gelmektedir. Yaklaşık 1000 bayandan birinde kızlık zarı hiç yoktur.

Kızlık Zarı Yapısı ne Şekildedir ?

Kulak zarı veya vucuttta bulunan diğer gerçek zarlar hiç benzemez, vajina içini saran mukoza yapısındadır, çok nadiren vajina girişini tam kapatan kızlık zarına rastlanır ve bu himen imperfaratus denilen hastalık tablosunu oluşturur. Hemen hemen daima üzerinde tek bir delik veya birden fazal delik bulunur ve aylık adet kanamaları bu deliklerden geçerek dış ortama bırakılır.

Kızlık Zarı Yırtılması

Birçok genç kızın tahmine ettiği şekilde sadece tam birleşme anında değil basit sürtünme, vajinaya parmak sokma gibi aktivitelerdede kızlık zarı bozulabilir. Himen zarının içinden kılcal damarlar geçtiği için cinsel ilişki veya başka travmalarda kızlık zarı yırtıldığında veya halk deyimi ile kızlık zarı patladığında kanama ortaya çıkar. Kızlık zarı kanama miktarı, rengi, kokusu ve diğer özellikleri kişiden kişiye değişebilir.

Kızlık zarı vucutta ne işe yarar ?

Kızlık zarının kesin olarak ıspatlanmış bir görevi yoktur ama teorik olarak üreme organlarını enfeksiyonlardan koruyor olması vucutta her organın bir vazifesi olacağı tezini destekler. Aslına bakarsanız adet kanı geçiş deliğine sahip olması enfeksiyon bariyeri merkezli teoriye ters düşmektedir.

Kızlık zarı dikimi hangi durumlarda yapılır ? ( Hymenoplasti )

İslami toplumlar başta olmak üzere birçok ülkede bir genç kızın saflığı ve temizliği kızlık zarının bozulmamış olmasına endekslenmiş durumdadır, birçok bekar bayan evlilik öncesi yaşadıklarını evlenecekleri kişilere açıklamakta zorluk çekmekte, bazı nışanlı çiftler ise evlilik öncesi ilişkiye girdikleri için zifaf gecesinde ailelerine kanlı çarşaf sunabilmek arzusundadır, bunların dışında esnek kızlık zarına sahip olupta hiç cinsel ilişkiye girmemiş bayanlarda ilk gece kızlık zarı kanaması gelmeme durumunu açıklayamayacağı için kızlık zarı dikimi düşünmektedir.

Kızlık zarı dikimi hangi bayanlara uygulanabilir ?

Bu konuda ihtiyaç sahibi iseniz önceden yaşadıklarınızı dikkate almadan kızlık zarı dikimi onarımı yaptırabilirsiniz. Himenoplasti ameliyatı yaptırabilmek için bir ön şart yoktur, sadece kendi başınıza karar verip dikim yaptırmak için 18 yaş ve üstü olmanız istenir. Bunun dışında önceden kaç defa veya kaç kişi ile ilişkiye girmiş olduğunuzu önemsizdir, yada önceden kürtaj yaptırmış, normal doğum yapmış olmanız bile kısıtlama getirmez. Çok sorulan esnek kızlık zarına sahip bayanlarda gerdekte kanama istiyorlarsa kızlık zarı dikimi ameliyatlarından faydalanabilirler.

Kalıcı kızlık zarı dikimi

Tek kat flep metodu, çift kat flep metodu, flep + daraltma, çift kat flep +daraltma diye çeşitleri olan kalıcı kızlık zarı dikimi için ameliyat sonrası ilk 1 ay cinsel ilişkiye girmeme şartı vardır, eğer bu korala uymayıp iyileşme döneminde cinsel ilişkiye girilirse kanama olmakla birlikte dikişlerin erkek tarafınca hissedilme riski ortaya çıkar. Flep tekniğinde vajinal mukozadan ince tabakalar kaldırılıp yeni bir kızlık zarı teşekkül ettirtilir, bazı durumlarda isteğe bağlı olarak vajina daraltma ameliyatıda aynı seansta gerçekleştirilir. Kalıcı kızlık zarı dikiminde kullanılan ameliyat malzelemeleri tamemen organiktir ve kendiliğinden eriyerek yok olur veya dökülerek atılır, dikiş aldırmak diye bir ihtiyaç yoktur.

Geçici kızlık zarı dikimi

Genellikle acil durumlarda başvurulan bir yöntemdir, daha önce kalıcı kızlık zarı dikimi için karar alamamış bayanların yumurta kapıya gelince karar vermeleri, ani evlilik kararı alanlar veya sevgilisine surpriz yapmak isteyenlerin tercihidir. Yırtılmış kızlık zarı üzerine gizli içten dikişler atılır ve vajina geçici olarak daraltılır. Cinsel ilişkide penis girişinde dikilen yerde minik yırtıklar oluşur ve kızlık zarı kanaması cereyan eder. Dikişler dışarı düşmez, özellikle vajina içinde kalarak günler içinde erimek üzere dizayna edilir.

Kızlık zarı dikimi fiyatları ne kadardır ?

Hymenoplasti ameliyatlarını birçok faktör etkiler, her jinekolog kendi tecrübe ve aldığı sonuçlara göre fiyat belirleyebilir, yüksek fiyat taleb edenlerden daha iyi sonuç alınacağı inancı kızlık zarı dikiminde tamamen yanlıştır, zira doktor muayenehanesinin bulunduğu semt ve içinde bulunulan gayrimenkulün kıymeti bile zar diktirme ücretlerini etkiler. Doktorların fiyat belirlemesi değişkeni bir yana kızlık zarı dikimi ameliyat çeşitleride farklı maliyetler getirecektir. Güncel olarak kızlık zarı dikimi ücretlerini öğrenmek için WhatsApp 0532 221 3007 den yazabilirsiniz.


Bu blogdaki popüler yayınlar

Kızlık zarı dikimi sonrası dikkat edilmesi gerekenler

Dikilmiş kızlık zarı fotoları

Bu blogda yer alan içerikler, 18 yaş ve üstü ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır, hekim muayenesi olmaksızın hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sağlık Bakanlığı 15 şubat 2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesi çerçevesi içinde hizmet alanımız sunduğumuz hizmetlerle ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamındadır.

Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğine göre bizimle iletişiminiz tamamen gizli tutulacaktır. ( Resmi Gazete Tarihi: 01.08.1998 Resmi Gazete Sayısı: 23420 )

Bu blogda anlatılan tedavi ve hastalıklar tamamen bilgilendirme , fikir edindirme amaçlıdır. Makalelerde bilimsel anlatımlar halkın anlayacağı şekle çevrilip sohbet havasında yazılmış olup , yapılan anonim yorumlar ve cevaplar başkaları için geçerli olsa bile sizin için uygun olmayabilir. 5651 sayı ve 23 mayıs 2007 tarihli kanuna göre ziyaretçi yorumlarının içerik sorumluluğu yazan kişilere aittir. Kanunlara aykırı yorumları lütfen bize bildiriniz. Anlatılan cerrahi uygulamalar sadece yazan hekime özel değil , ülkemizde birçok doktor tarafınca uygulanabilen tedavi metodlarıdır.