Kızlık zarı dikimi İstanbul Bakırköy

Bekaret zarı herhangi bir şekilde bozulmuş olan bayanların önemli bir kısmı kızlık zarı dikimi İstanbul Bakırköy civarında kızlık zarı diken doktorları araştırırlar. Himenoplasti ameliyatı yani kızlık zarı tamir operasyonları jinekoloji nin en sofistike konularından biridir, dikkat ederseniz her jinekolog kızlık zarı dikiyorum demez, bunun sebebi de kızlık zarı dikimi ile birlikte alınması gereken sorumluluklardır, özellikle operasyonda dikim yaptıran hastaya sonuç garantisi verilmesi gerekir, yani hasta operasyondan sonra aradan ne kadar zaman geçerse geçsin cinsel ilişkiye girdiğinde klasik gerdek gecesi ritüelinde olduğu gibi kızlık zarı kanaması ile karşılaşmak ister, bunu sağlama konusunda herhangi bir tereddüt varsa zaten işlemi hiç yapmamak daha iyidir, bu durumda jinekologun kızlık zarı dikimi konusunda tecrübesi ön plana çıkar.
İstanbul bakırköydeki muayenehanemize zar diktirmek için türkiye'nin birçok ilinde hasta gelmektedir, yurt dışından da birçok bayan himenoplasti için uçakla istanbul'a gelmektedir, kızlık zarı dikimi operasyonu tüm dünyada bizimle aynı oranda yapılmaktadır, fakat istanbul kızlık zarı dikimi konusunda dünyadaki en güvenilir ve sonuç garantili merkezlerden biri olarak kabul edilmektedir. İnsanların burayı tercih etmesinin nedeni sebebi budur.
 Bu yazımızda sadece istanbul  bakırköy'de kızlık zarı dikiminin nasıl yapıldığı ile ilgili bilgiler vermekle kalmayıp, daha temel konuları yani kızlık zarı nedir, kızlık zarı çeşitleri hangileridir, esnek kızlık zarı ne zaman kanar veya dikilebilir mi, kızlık zarı muayenesi nasıl yapılır, muayene ücretleri ne kadardır, kızlık zarı testi ile kızlık zarı muayenesi aynı şey midir, kızlık zarı bozulmuşmudur, kızlık zarı kanı ne renktir, kızlık zarı dikimi ne şekilde yapılır, kalıcı kızlık zarı dikimi yani flep yöntemi kaç sene dayanır, geçici kızlık zarı dikiminden kaç gün sonra ilişkiye girilebilir, lazerle kızlık zarı dikimi yapılabilir mi, kızlık zarı diktirenlerin yorumları ne şekilde olmaktadır, vajina daraltma ameliyatı fiyatı ne kadardır, labioplasti ameliyatı nasıl yapılır, lazerle vajina daraltma nedir? gibi ilave konulara de girişler yapıyoruz.
 İstanbul'da kızlık zarı dikimi ile ilgili merak ettiniz birçok konuyu bize telefon açarak sorabilirsiniz, telefon açmak için müsait bir ortamda değilseniz whatsapp üzerinden yazın en kısa zamanda cevap veririz, günlük hasta yoğunluğu fazla olduğu için whatsapp mesajları da biraz geç cevap verebiliyoruz, lütfen bozmayın. İstanbul bakırköy'deki muayenehanemiz Atatürk havalimanına taksiyle 10 dakikalık mesafededir, dolayısıyla yabancı memleketlerden veya uzak illerden uçakla gelmek isteyen hastalarımız yarım saat içinde kızlık zarı dikimi veya kürtaj gibi küçük cerrahi müdahalelerni yapırıp aynı gün uçakla geri dönebilirler.


Kızlık zarı nedir ?

Kızlık zarının ne olduğu ile alakalı tanımsal sorular her gün telefonla arayanlar tarafınca sual edilmektedir, ben de bu yazımızda kızlık zarı nedir sorusuna cevap oluşturacak bir paragraf eklemek istedim, kızlık zarı kadın genital organlarının dış kısmında vajina ucunda küçük dudakların ve üzerindeki büyük dudakların hemen altında, vajina duvarları ile aynı yapıya sahip anatomik bir oluşumdur.
 Peki kızlık zarı ne işe yarar diye soracaksınız tabii ki orda olmasının mutlaka bir sebebi vardır, vücuttaki her organda olduğu gibi. Kızlık zarı cinsel aktivite döneminden önceki bakirelik yıllarında dış ortamdan gelecek bakteriyel ve fiziki etkenleri engelleme amaçlı olarak oraya konmuştur, dikkat ederseniz bakire bayanlarda vajinal akıntı gibi enfeksiyon şikayetleri pek rastlanmaz, ama cinsel aktivitesi olan yani bakire olmayan bayanlarda akıntı ve mantar gibi şikayetler sık sık yaşanır, zaten buradan kızlık zarı ne işe yaradığını anlayacaksınız.

Kızlık zarı çeşitleri

Özellikle evlilik öncesi sürtünme şeklinde ön sevişme yaşayan bir çok bayanda kızlık zarının bozulup bozulmadığı konusunda süphe oluşabileceğinden dolayı kızlık zarı çeşitleri gündeme gelir, gerçekten de bayanlarda birbirinden çok farklı kızlık zarı şekilleri rastlanmaktadır, bunlar arasında en sık rastlanan kızlık zarı çeşidi ortasında tek bir delik olan annüler tip kızlık zarıdır, zaten esnek kızlık zarı şekli de bu tip kızlık zarının bir varyasyonudur, bu konuda aşağıda zaten bilgi veriyorum, annüler kızlık zarının dışında üzerinde birçok minik delik olan elek şeklinde kızlık zarı da rastlanmaktadır, buna kribriform kızlık zarı denir, bunların dışında hilal şeklinde kızlık zarı, ortasında köprü şekilli bir oluşum olan septalı kızlık zarı, kızlık zarının tamamen kapalı olması durumu, kızlık zarının hiç olmaması durumu gibi vajina girişi anomalileri rastlanabilmektedir.
 Tamamen kapalı kızlık zarı yani himen imperfaratus rahatsızlığı ergenlikle beraber adet kanamalarını başlamasından sonra ciddi sağlık problemleri ortaya çıkartır, kızlık zarı üzerinde cerrahi metodla bir delik açılarak adet akışı sağlanır.

Esnek kızlık zarı

Kızlık zarının esnek olması durumu cinsel olgunluğa gelmiş bayanlar arasında yaklaşık olarak yüzde 5 oranında rastlanır, ama cinsel ilişkide kızlık zarı kanı gelmediği zaman genellikle esnek kızlık zarı olduğu düşünülür, bu doğru değildir, kızlık zarı kan gelmemesi mutlaka esnek kızlık zarından kaynaklanıyor olmaz, bazı durumlarda kızlık zarı kanı çok az miktarda geldiği için cinsel ilişki ile birlikte vajina içinde birikebilir ve ilişki esnasında kendini göstermez, ama ilişkiden birkaç saat sonra vajinada sızıntı şeklinde küçük bir kanama olabilir, bu genellikle tuvalette peçeteye bulaşan bir kırmızılık şeklinde kendini gösterecektir.
 Esnek kızlık zarına geri dönecek olursak ortada tek delikli kızlık zarı çeşidi yani annüler kızlık zarının bir varyasyonu olduğunu yukarda zikretmiştik ve bu tek delik olması gerekenden birkaç kat daha büyük olduğundan cinsel ilişkide penis adet deliği üzerinden vajinaya ulaşabilir ve tam birleşme olmasına rağmen, kızlık zarı üzerinde vajina duvarına kadar bir yırtılma olmayacağı için herhangi bir kanamada meydana gelmez.
Ama kızlık zarı muayenesine yansıyan bir bozulma söz konusudur, yani aslında esnek kızlık zarı ile cinsel ilişkiye girildiğinde kızlık zarı mutlaka bozulur, ama kanama olmaz. Esnek kızlık zarını normal kanayan kızlık zarını çevirmek için flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi yaparız.

Kızlık zarı muayenesi ( kızlık testi )

Evlilik öncesi yaşanan gerçek cinsel birleşme olmayıpda sadece sürtünme şeklinde ön sevişmelerde veya mastürbasyon esnasında olay biraz abartıldığını parmakla kızlık zarı bozulma şüphesi söz konusu olursa durumu aydınlatmak için tek çare kızlık zarı muayenesi ya da diğer adıyla kızlık testi yapmaktır.
 Kızlık testi bir laboratuvar incelemesi değildir, yani size bir tahlil sonucu gibi rapor verilmez yada kan tahlili gibi incelemelerinde bakire olup olmadığınız ortaya çıkmaz. Kızlık zarı muayenesi jinekoloji deki en kolay teşhis metodudur, çünkü kızlık zarı muayenesi esnasında jinekolog sadece gözle bakarak kızlık zarı hakkında size bilgi verebilir, kızlık zarı muayenesi esnasında vajina içine herhangi bir cisim sokulmaz, buradan da şunu anlayabilirsiniz kızlık zarı muayenesi esnasında zedelenmiş kızlık zarı dahada bozulmaz ya da kızlık zarına zarar vermez.
 Peki kızlık zarı muayenesi size ne verecektir? öncelikle kızlık zarı çeşidinin hangi şekle uyduğu söylenir, kızlık zarı üzerinde herhangi bir bozulma veya zedelenme gibi bir durum varsa bu da size anlatılır, son olarak da daha sonraki gireceğiniz cinsel ilişkide kızlık zarı kanı gelip gelmeyeceği jinekolog tarafından mutlaka söylenir.
 İstanbul'da kızlık zarı muayenesi fiyatları ortalama ... lira civarıdır.

Kızlık zarı bozulmuşmudur?

Kızlık zarının bozulup bozulmadığı sorgulanması genellikle evlilik öncesi sevişmeler veya herhangi bir kaza sonucu bacak arasına denk gelen travmalarda ve son olarak da mastürbasyon esnasında parmakla kızlık zarı bozma gibi durumlarda yapılır, kızlık zarı bozulmuşmudur sorusuna cevap verebilmek için tek çare kızlık zarı muayenesidir, aynı tutarak incelemek veya kızın resmini çekerek bir jinekoloğa göndermek hiçbir zaman için kızlık zarının bozulup bozulmadığını sizi açıklayamaz, internet üzerinden resim göndermek yasal değildir, hiç bir jinekolog kızlık zarınızın resmini kabul etmeyecektir, zaten kabul etse bile resim üzerinden kızlık zarı muayenesi yapması mümkün değildir.
 Kızlık zarının bozulup bozulmadığı ile alakalı tahminde bulunmak mümkündür, en önemli olan şey bu durumdan sonra kızlık zarı kanı gelip gelmediğini kestirmektir, kızlık zarı kanı az da olsa geldiyse kızlık zarının bozulmuş olma ihtimali en az yüzde 75 lere çıkar, hatta kızlık zarı muayenesi zarı üzerinde küçük bir çentiklenme veya vajina duvarının ulaşmayan yırtık bile olsa daha sonraki cinsel ilişkide kızlık zarı kanı gelme ihtimali çok düşük olacaktır. Bu durumdan kurtulmak için yapılabilecek tek şey kızlık zarı dikimidir.

Kızlık zarı kanı

Tam birleşme içermeyen cinsel aktiviteler ve vajinadan herhangi bir şekilde kan geldiğinde gelen kanamanın kızlık zarı kanı olup olmadı sıklıkla soruluyor, bu durumda kızlık zarı kanını tarif etmekte fayda var, kızlık zarı kanı atardamar yani arter kanamasıdır, dolayısıyla açık kırmızı renkte görünür, burada ayırt edilmesi gereken önemli nokta adet kanaması ile kızlık zarı kanamasının ayrılmasıdır. Adet kanı çok daha koyu renkli bir kıvamlıdır, da bazı durumlarda kahverengiye yakın bir tonda da olabilir, ama kızlık zarı kanı daha açık renktedir, kızlık zarı kanı rengi dışında miktarı ve ne kadar süreyle geleceği de sıklıkla sorulur, kızlık zarı kanı miktarı birkaç damladan başlar, çok daha yüksek miktarlarada çıkabilir, bunların hepsi görülebilir, kızlık zarı kanaması bir kaç dakikada sürer, bazı bayanlar birkaç güne kadar uzayabilirde.

Kızlık zarı dikimi

Tüm dünya ülkelerinde uzun zamandır yapılmakta olan jinekolojik operasyonlar arasında kızlık zarı dikimi yani himenoplasti ameliyatları önemli bir yer tutmaktadır, dolayısıyla bekaret diktirme veya kızlık zarı tamiri tabir edilen operasyonların sadece islam ülkelerine özel olduğunu düşünmek yanlış olur, zira bize Avrupa'dan bir çok hasta kızlık zarı dikimi için gelmektedir, önemli bir kısmı da müslüman bile değildir, tüm toplumlarda kızlık zarı bir bayanın saflığını, el değmemişliğini ifade etmektedir, gerçi kızlık zarını bu derece önem vermek bayanlar açısından insan haklarına aykırıdır, fakat gerek aile kavramı ve gerekse hayatın gerçekleri aynı konuda toplumun genel trendini kabul etmekten başka çare kalmamaktadır.
 Kızlık zarı dikimi ameliyatları iki farklı cerrahi metotla gerçekleştirilir, bunlardan çok eski bir model olan geçici kızlık zarı dikimi günümüzde de halen vakti olmayan, birkaç gün içinde cinsel ilişkiye girmesi gereken bayanlara uygulanmaktadır, ama son 25 yılda geliştirilen yöntemi kalıcı kızlık zarı kimine değinecek olursak çok daha sofistike bir devrim niteliğinde bir operasyondur. Kalıcı kızlık zarı dikimi ile geçici kızlık zarı dikimi arasındaki en önemli farkları aşağıdaki paragraflarda açıkıyorum, lütfen okumaya devam ediniz.

Kalıcı kızlık zarı dikimi ( flep yöntemi )

Ameliyatta konusunda dünyadaki en geçerli yöntem halihazırda kalıcı kızlık zarı dikimi olarak bilinir, bizim ülkemizde de en sık yapılan zar diktirme operasyon yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi operasyonu yaklaşık olarak 25 dakika sürer ve lokal anestezi altında gerçekleştirilir, yani ameliyat esnasında bilinciniz açık olur, sadece vajina bölgesi uyuşturulur, böylece herhangi bir ağrı ve acı hissetmezsiniz, teknik açıdan bakacak olursak flep yönteminde vajina duvarlarından kızlık zarına komşu bölgeden ince bir flep tabakası kaldırılarak kızlık zarı ringi üzerine dikilir, vajinadan kaynak alan kan damarları yeni yapılan kızlık zarı üzerinde de aynen devam ettiği için kızlık zarı üzerinde devamlı bir kan dolaşımı meydana gelir, bu da yıllar sonra bile cinsel ilişkiye girildiğinde kızlık zarı kanı akmasını temin eder.
 Flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikiminden sonra masadan kalkıp yürür gidersin ve sosyal hayatımıza çalışma yaşantınıza kaldığımız yerden devam edebilirsiniz, ama cinsel ilişkiye girmek için bir ay beklemeniz gerekir. 2015 yılı için İstanbul'da kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatı yaklaşık .... lira civarıdır, parasal değerlere direkt olarak blog sayfasına yazamıyorum ama telefonda veya whatsapp üzerinden fiyat listemizi isteyebilirsiniz.

Geçici kızlık zarı dikimi

Kızlık zarının geçici olarak dikilmesi, tüm operasyonlara göre çok daha eski bir metottur, dolayısıyla ameliyat metodu çok daha basittir, sadece daha önce bozulmuş olan kızlık zarı üzerinde işlem yapılır, zar parçaları birbirine dikilir, kızlık zarının iyileşme özelliği olmadığı için yapılan geçici kızlık zarı dikimi işlemi en fazla 10 gün dayanır, yani diktirdikten sonra 10 gün içinde cinsel ilişkiye girmeniz gerektiği anlamına gelir, bu süreyi geçirirseniz yapılan işlem boşa gider.
 İstanbul'dan geçici kızlık zarı dikimi fiyatları ....tl civardır.

Lazerle kızlık zarı dikimi

Tüm dünyada en gelişmiş ülkelerde bile kızlık zarı dikimi cerrahi metodla yapılmaktadır, gerek geçici kızlık zarı dikimi, gerekse kalıcı kızlık zarı dikimi bunların hepsi cerrahi ameliyat olarak gerçekleştirilir, fakat ülkemizde lazerle kızlık zarı dikimi diye farklı bir dikim metodu sunulmaktadır, lazer cihazı cerrahisinde uzun yıllardır kullanılmaktadır, fakat lazer ince bir bıçak gibi yakarak kesmektedir, dolayısıyla lazerle dikiş atmak, yapıştırmak veya dokular birleştirmek mümkün olmaz, mantık olarak lazerle kızlık zarı dikimi gerçek anlamda yapılamayacağını çıkartabilirsiniz. Kızlık zarı dikimi operasyon ortamında lazer cihazının açık olarak bulunması,ameliyat sırasında lazer cihazı ile cerrahi dikim bölgesinde küçük yanıklar oluşturulması lazerle kızlık zarı dikimi yapılıyor anlamına gelmez. Bu durumlarda daha çok kızlık zarı üzerinde yanık izleri kalır ve zar üzerinde işlem yapıldığı ortaya çıkar.

Kızlık zarı dikimi fiyatları

Istanbul'da kızlık zarını diktirmek istiyorsanız öncelikle aklınıza gelecek soru kızlık zarı dikimi fiyatları dır tahmin ediyorum. Zar diktirme ücretleri jinekologdan jinekolog son derece değişkendir, konuşmak gerekirse 2015 yılı ağustos ayı için avrupa yakası istanbul'da kızlık zarı dikimi fiyatı ortalama .... lira civarıdır, bu grupta geçici kızlık zarı dikimi ücretleri en ucuz fiyatları yansıtmaktadır, ama çok popüler olan en fazla tercih edilen flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi maliyetleri bir miktar daha yüksek olabilir, ayrıca vajina daraltma ameliyatı, labioplasti ameliyatı gibi girişimleride kızlık zarı dikimi ile birlikte istiyorsanız cebinizden çıkacak maliyet biraz da artabilir. Kızlık zarı dikimi ameliyatından hemen önce yapılan kızlık zarı muayenesi yani kızlık testi gibi teşhis metotlarından genellikle ek bir ücret istenmez.

Kızlık zarı diktirenler

Kızlık zarı diktirmeden önce mutlaka ki internette bazı araştırmalar yaparsınız ve özellikleri kızlık zarı diktirenlerin yorumlarını okumak isterseniz, sitemizde kızlık zarını diktirmiş birçok hastanın yorumunu bulmanız mümkündür, ama genel hatlarıyla konuşmak gerekirse kızlık zarı dikimi operasyonları gizli tutulması gereken müdahaleler olduğu için genellikle kızlık zarı diktirenler bu konudan bahsetmeyi pek sevmezler, zaten empati yaparsınız sizde hak vereceksiniz, yani siz kızlık zarını diktirmiş olsanız bu konuda tecrübelerinizi internet ortamında paylaşmak ister miydiniz, ya da telefonunuzu bırakın beni arayın der miydiniz.

Vajina daraltma ameliyatı

Vajina daraltma ameliyatları çok eski yıllardan beri uygulanmaktaydı, zamanla olayın şekli biraz daha değişti ve özelliklerle kızlık zarı dikimi ile aynı seansta vajina daraltma operasyonu daha çok yapılır hale geldi, bunun sebebi de ilk cinsel ilişkideki kızlık zarı kanı ile birlikte vajinanın dar olması da gerdek gecesi ritüelini tam olarak desteklemesindendir, vajina daraltma ameliyatları en sağlıklı olarak certahi metodla yapılır ve kalıcıdır.
 Operasyondan sonra doğum yapabilirsiniz herhangi bir sakıncası olmaz, İstanbul'dan vajina daraltma fiyatları yaklaşık olarak .... lira civardır.

Lazerle vajina daraltma

Vajina daraltma ameliyatlarında cerrahi metoda alternatif olarak geliştirilen lazerle vajina daraltma operasyonu özellikle istanbul'da yapılmaktadır, lazerle vajina daraltma da yaklaşık olarak bir santim çapında lazer probu vajina içerisine sokulur akım verilerek vajina dokusunda yanıklar oluşturulur, bu yanıkların iyileşmesiyle vajinada büzülme meydana gelir, bu da cinsel ilişkide daha dar bir vajina etkisi bırakır.
 Lazerle vajina daraltmanın olumsuz etkileri de vardır, bunlardan en önemlisi yanık izi kalması ve pürüzlü vajina dokusudur, ayrıca yaklaşık 6 ay sonra bir yıl sonra daraltılmış olan vajina yeniden genişlemeye başlar ve eski haline döner, dolayısıyla gelişmiş ülkelerde çok tercih edilen bir yöntem değildir.

Labioplasti ameliyatı

Bazı bayanlarda doğumsal olarak bazılarında ise yoğun cinsel yaşantı sonucu küçük dudaklarda sarkmalar meydana gelir, hatta bazen bu sarkmalar büyük dudaklarıda aşarak bacak arasında sallanır hale gelebilirler, bu durumda hem cinsel yaşantı, hem de denize girme, havuza girme gibi spor aktivitelerinde vajina bölgesinde istenmeyen görüntüler ve şişliklere yol açabilir. jinekolojide labioplasti ameliyatı adını verdiğimiz küçük dudakların ufaltılması ve düzenlemesi ameliyatı sıklıkta yapılmaktadır, operasyonda sarkan bölümler alınarak küçük dudakların büyük dudaklar altında kalması sağlanır, cerrahi olarak yapılan teknikte çok ince ameliyat ipliklerin kullanıldığı için labioplasti sonrası dikiş izi kalmaz.
 İstanbul'da 2019 yılı için labiolasti fiyatları yaklaşık olarak .... liradır.


Bu blogdaki popüler yayınlar

Dikilmiş kızlık zarı fotoları

Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık zarı dikimi sonrası dikkat edilmesi gerekenler

Bu blogda yer alan içerikler, 18 yaş ve üstü ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır, hekim muayenesi olmaksızın hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sağlık Bakanlığı 15 şubat 2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesi çerçevesi içinde hizmet alanımız sunduğumuz hizmetlerle ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamındadır.

Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğine göre bizimle iletişiminiz tamamen gizli tutulacaktır. ( Resmi Gazete Tarihi: 01.08.1998 Resmi Gazete Sayısı: 23420 )

Bu blogda anlatılan tedavi ve hastalıklar tamamen bilgilendirme , fikir edindirme amaçlıdır. Makalelerde bilimsel anlatımlar halkın anlayacağı şekle çevrilip sohbet havasında yazılmış olup , yapılan anonim yorumlar ve cevaplar başkaları için geçerli olsa bile sizin için uygun olmayabilir. 5651 sayı ve 23 mayıs 2007 tarihli kanuna göre ziyaretçi yorumlarının içerik sorumluluğu yazan kişilere aittir. Kanunlara aykırı yorumları lütfen bize bildiriniz. Anlatılan cerrahi uygulamalar sadece yazan hekime özel değil , ülkemizde birçok doktor tarafınca uygulanabilen tedavi metodlarıdır.